«Для нас, як для частини команди Президента України, яка працює по тематиці Криму, його деокупації та реінтеграції, для Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим звичайно одним з ключових завдань є деокупація та реінтеграція. Тому для нас Кримська платформа завершиться тоді, коли український прапор повернеться туди, де він має бути: у Сімферополі, Севастополі, Ялті, Бахчисараї, інших наших містах.
Тому я думаю, що дуже важливим є меседж, що у нас 23 серпня все починається. Це не кульмінація, це початкова точка руху.
Тому звичайно, Кримська платформа завершиться тоді, коли Крим повернеться під контроль України.Наразі дуже важливо буде в перший час її роботи запровадити механізми, які нададуть змогу постійно цій платформі працювати, у тому числі заснувати постійно діючий офіс Кримської платформи і також, мені видається можливим у перший час говорити або ж про пропонування, або ж про реалізацію певних проєктів, направлених на деокупацію та реінтеграцію Криму.
Тому, я думаю, що 23 серпня – це дійсно видатна дата для всіх, хто займається кримською тематикою, яка офіційно покладе початок цій великій важливій роботі» – наголосив Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич в ході власного виступу.
Підсумовуючи власні очікування від Кримської платформи, Антон Кориневич зазначив: “Станом на зараз з вересня минулого року 16 делегацій іноземних посольств побували на адміністративній межі з Кримом. Ми сподіваємось, що вже завтра буде черговий візит і ми постійно здійснюємо цю діяльність. І ви знаєте, коли вони стоять на оцій червоній лінії, і коли вони бачать не за декілька сотень, а за декілька десятків метрів великий бігборд, де написано “Внимание! Государственная граница Российскої Федерации”, всі вони говорять про те, що це дуже важливо для розуміння того, що насправді відбувається в Криму і те, що Росія зробила в Криму і продовжує робити, це не українська історія, це загальносвітова історія найбільших порушень міжнародного права в сучасному світі. І держави, які звикли грати за правилами, звикли жити на основі принципів, закладених в міжнародних документах, безумовно, повинні на це реагувати. Водночас я хочу підтримати те, що говорила пані Марія Мезенцева, оця емоція у відношенні до історії Криму і кримчан вона дуже важлива.
Я думаю, що Кримську платформу ми будемо використовувати, в хорошому сенсі, для того, щоб Крим для іноземних партнерів це не був лише папірець “А4” чи електронний лист в емейлі, а щоб це була певна особиста емоція і щоб це було особисте розуміння і залучення.І, звичайно, я щиро сподіваюся, що механізми Кримської платформи, ми зможемо використати для реалізації конкретних проєктів, на основі яких і наші партнери будуть бачити, що можна робити реальні хороші речі для пришвидшення деокупації Криму”.
Участь у дискусії “Кримська платформа як зовнішньополітичний інструмент реалізації стратегії деокупації Криму” також взяли:
- Снавер Сейтхалілєв, Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України;
- Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу;
- Maria Mezentseva, Голова української делегації в ПАРЄ, заступниця голови Комітету ВРУ з питань інтеграції України до Європейського Союзу;
- Володимир Шейко, Генеральний директор Українського інституту.
Модератор: Аліна Фролова, Заступниця голови правління Центру оборонних стратегій, член Експертної мережі Кримської платформи.
Детальніше про Всеукраїнський форум “Україна 30” можна дізнатися на сайті: https://ukraine30.com/