Організаторами заходу виступили Православна Церква України та Представництво Президента України в АР Крим. Постійний Представник Anton Korynevych висловлює подяку Митрополиту Епіфанію за гостинність та готовність до обговорення такої вкрай важливої теми для мешканців тимчасово окупованого півострова.
Народна депутатка України, заступниця голови Комітет гуманітарної та інформаційної політики Yevheniya Kravchuk наголосила, що постанова про передачу в держвласність України приміщення кафедрального собору Святих рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги в Сімферополі, в якому проводить богослужіння Кримська єпархія ПЦУ підтримана профільним комітетом та буде розглянута Верховною Радою України на найближчих засіданнях.
У своєму виступі Прокурор АР Крим Igor Ponochovnyi зазначив важливість документування порушень релігійних свобод та розслідування переслідувань Православної Церкви України в Криму. Пан Поночовний наголосив, що Прокуратура Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у трьох кримінальних провадженнях стосовно утисків Православної Церкви України на тимчасово окупованому півострові за фактом вчинення протиправних дій представниками окупаційної влади, спрямованих на переслідування релігійних громад. Це факти захоплення 1 червня 2015 року озброєними особами будівлі храму Покрови Пресвятої Богородиці Української православної церкви Київського патріархату, розташованого в селі Перевальне Сімферопольського району АР Крим, та недопущення настоятеля та парафіян до служби та за фактом привласнення нерухомого та рухомого майна Управління Кримської Єпархії Православної Церкви України та інших порушень його майнових прав окупаційними «органами влади» Криму (у т.ч. у містах Севастополі, Сімферополі, Євпаторії, селі Перевальне тощо), внаслідок чого служителів церкви позбавлено можливості проводити релігійні обряди.
В рамках зустрічі виступи також мали лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Голова Меджлісу Рефат Чубаров, Перша заступниця Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine Еміне Джапарова, заступник Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, представник служби України з етнополітики та свободи совісті.
У зустрічі взяли участь дипломати від Сполучених Штатів Америки, Канади, Литви, Латвії, Естонії, Фінляндії, Молдови, Нідерландів, Швейцарії, Словаччини, Швеції, Польщі, Чорногорії, Чехії, Бельгії, а також Представництва Євросоюзу в Україні та Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.