28 березня 2018 р. у Національному науковому центрі «Інститут аграрної економіки» представники служб міжнародних зв’язків та правового аналізу Представництва взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства тимчасово окупованого Криму». Організаторами заходу виступили Меджліс кримськотатарського народу, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки» та Інформаційне агентство QHA «Кримські Новини».
Під час заходу обговорювалися наслідки тимчасової окупації для аграрного сектору економіки України та АРК, питання сучасного стану сільського господарства Криму та першочергові заходи та потреби після окупаційного розвитку сільського господарства півострову.
Модератором дискусії виступив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік Юрій Лупенко, у обговоренні брали активну участь голова та члени Меджлісу кримськотатарського народу. Представництво відстежує питання поточного стану та перспектив розвитку сільського господарства окупованого Криму у власній аналітичній діяльності, зокрема переміщення на/з Криму тварин та рослин, питання епізоотій та епіфітій на окупованому півострові. Наразі констатується активізація у 2018 році спроб окупаційної влади посилити інформаційний, політичний та юридичний тиск на органи влади України з питань поновлення водопостачання в Крим Північно-Кримським каналом.
Відповідальність за будь-які можливі негативні зміни екологічної, сільськогосподарської та соціальної ситуації в Криму, повязані з припиненням водопостачання в Крим Північно-Кримським каналом, у повному обсязі покладається на державу-агресора та на органи її окупаційної влади в Криму. Неприпустимими вбачаються спроби використання наукових дискусій та обговорення відповідних проблем як шлях до поновлення відповідного водопостачання. Шкода, нанесена через окупацію, незаконну зміну юрисдикції, «націоналізацію», пряме розкрадання та зміни господарського призначення об’єктів Північно-Кримського каналу окупаційною владою в Криму має стати питанням спеціального судового розгляду на національному та міжнародному рівнях.
Питання реагування на поточні проблеми, пов’язані з станом сільського господарства на ТОТ України в Криму відображені у проекті Плану невідкладних заходів з протидії російської агресії з тимчасово окупованої території України в Криму, захисту інтересів держави, громадян України та українських юридичних осіб в Криму на 2018-2019 роки, що наразі буде винесений Представництвом на оцінку робочої групи високого рівня. Аспекти реабілітації сільского господарства півострову будуть розглянуті у Стратегії реінтеграції Криму, проект якої буде опрацьовуватися Представництвом у 2018 році.