24 квітня відбулася онлайн-дискусія «Стратегія деокупації Криму: культура», яку організовано Кримський дім. Представництво Президента України в Автономній республіці Крим брало безпосередню участь у розробці Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.
У дискусії взяла участь заступниця Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева:
“Ми повертаємо не лише територію Криму, ми повертаємо і людей. Це два взаємопов’язані питання. Тому нам важливо зберегти ті зв’язки, які лишилися і відновити втрачені. Стратегія деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя була затверджена Президентом лише цього року, а також минулого року для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій стало можливим вступити до будь-якого навчального закладу на території, що підконтрольна Українському урядові. За останні півтора року відбулися позитивні зміни, наприклад, реконструкція контрольно-пропускних пунктів на адміністративній межі з Кримом.
Важливі культурні зв’язки із митцями, які проживають на непідконтрольній території, можливістю їх включення у культурне життя України. Багато громадян з окупованих територій звертаються в існуючі культурні інституції: Міністерство культури, Український культурний фонд, Український інститут, Український інститут книги. Не можу не згадати проєкт, який започаткував Алім Алієв і який продовжує Кримський дім – «Кримський інжир». І з боку держави дуже важливо такі ініціативи підтримувати”.
“Питання корінних народів в Україні, підтримка і розвиток кримськотатарської мови, а також різноманітні сервіси соціальної сфери чи то банківське обслуговування, чи надання послуг онлайн, культурно-гуманітарна сфера, медіа – це все питання зв’язків, і слід розробляти конкретні й дієві заходи, щоб зворотній зв’язок від мешканців окупованих територій був позитивним”, — зазначила Таміла Ташева.
Дискусія за посиланням: https://fb.watch/56jjboQJCm/
#CrimeaIsUkraine #КримЦеУкраїна #крим #StopRussianAggression