Під час третьої панелі телемарафону до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим та м. Севастополя спікери поділилися думками про
реінтеграцію людей з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя.
Заступниця постійного представника Президента України в АР Крим Таміла Ташева наголосила на “важливості збереження зв’язків із громадянами України, які проживають на тимчасово окупованій території, а також на максимально можливій включеності кримчан у процеси, які відбуваються на підконтрольній Уряду території. Створити ефективну систему надання доступу до всіх можливих державних послуг, якими б могли користуватися мешканці тимчасово окупованих територій, в тому числі медичніх, освітніх, адміністративних, а також можливість їх отримання онлайн”.
Заступниця міністра з питань реінтеграції ТОТ України Інна Драганчук: “Будь-яка інформаційна політика повинна грунтуватися на конкретних діях. Міністерство ставить перед собою завдання в освітній, культурній сфері та сфері охорони здоров’я, є певні напрацювання для того, щоб громадяни України на тимчасово окупованій території могли повноцінно користуватися послугами і державними сервісами”.
Співкоординаторка Крим_ SOS Ольга Куришко: “За 7 років окупації Російська Федерація повністю змінила навчальну програму. Тому серед викликів — залучити максимальну кількість осіб до навчання українській мові, літературі, історії України насамперед для абітурієнтів з АР Крим, щоб вони мали змогу вступити і продовжити навчання українською в навчальних закладах на території України”.
Директор Директорату євроінтеграції Міністерство цифрової трансформації України Гульсана Мамедієва: “Для можливості надання нашим громадянам різних онлайн-послуг потрібно вирішити питання щодо дистанційної ідентифікації особи. Для нас важливо розвивати цей напрямок в загальній системі цифровізації сервісів в Україні”.
Заступник міністра культури та інформаційної політики України Тарас Шевченко: “Стратегія інформаційної безпеки і ключове завдання й системна відповідь на протидію дезінформації — це підвищення медіаграмотності, якісні державні комунікації і можливість отримувати інформацію від українських мовників на окупованій території.
Також важливим здобутком є створення платформи з онлайн вивчення кримськотатарської мови, відтепер кожен охочий може доєднатися”.