Сьогодні, 23 вересня Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Anton Korynevych взяв участь у презентації результатів загальнонаціонального дослідження «Влада, суспільство, медіа: хто, на думку українців, може впоратися зі збройним конфліктом?», яка відбувалась в пресцентрі Офіс Президента України.
Участь у презентації також взяли:
- Денис Кобзін, директор Харківського інституту соціальних досліджень;
- Альона Луньова, менеджерка з адвокації Центру прав людини ZMINA;
- Світлана Колишко, керівниця проєкту ПРООН «Права людини для України».
Дослідження проводив у березні – квітні 2021 року Харківський інститут соціальних досліджень на замовлення Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, ZMINA. Центр прав людини та за підтримки ПРООН. Опитування було здійснене в усіх регіонах України та охопило 10 тисяч респондентів. Це дало змогу отримати достовірні результати й виявити особливості у відповідях українців у кожній області окремо.
Експерти презентували основні результати дослідження, а також розказали, як органи державної влади та неурядовий сектор планують використовувати ці дані задля пошуку спільних рецептів збереження зв’язків з мешканцями тимчасово окупованих територій, реінтеграції, подолання негативних наслідків збройного конфлікту та впровадження політики перехідного правосуддя в Україні вже сьогодні.
“Це важливе перше загальнонаціональне дослідження, яке показує точку зору наших громадян щодо збройного конфлікту на території України. Нам важливо, що громадяни усвідомлюють, що відбувається міжнародний збройний конфлікт, стороною якого є Російська Федерація. І цей міжнародний збройний конфлікт спричинений збройною агресією Російської Федерації проти України.
Нам також важливо, що громадяни усвідомлюють, що тимчасова окупація Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та збройний конфлікт в окремих районах Донецької та Луганської областей є насправді двома частинами одного міжнародного збройного конфлікту, мають спільну природу – збройну агресію Російської Федерації.
Це дослідження важливе як для Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, так і для Робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи при Президенті України, в рамках якої напрацьовано національну модель перехідного правосуддя, як один з рецептів для подолання наслідків збройного конфлікту.
Нам так само важливо, що громадяни найбільше довіряють у питаннях подолання наслідків збройного конфлікту Президенту України” – коментує дослідження Постійний Представник Антон Кориневич.