Під час обміну полоненими 5 лютого з російського полону повернули 157 українців, серед них — морський піхотинець, майстер-сержант, кримський татарин Ескендер Кудусов та військовослужбовець 501-го батальйону морської піхоти, кримський татарин Руслан Куртмаллаєв.
Під час окупації Криму у 2014 році Ескендер Кудусов служив у морській піхоті у Феодосії. Військовий залишився вірним присязі Україні та разом із побратимами вийшов на материкову частину, де продовжив службу.
У квітні 2022 року під час боїв за Маріуполь Ескендер Кудусов потрапив у полон. Російська сторона незаконно засудила його спершу до 25 років позбавлення волі, але у жовтні 2025 року збільшила термін до 29 років і 6 місяців. Ескендер Кудусов зазнавав особливо жорстокого поводження через свою принципову позицію та вірність Україні.
Руслан Куртмаллаєв також потрапив у російський полон у квітні 2022 року під час оборони Маріуполя. Весь час його з полону чекала дружина Ольга Куртмаллаєва, яка бореться з онкологією.
Україна продовжує боротись за повернення кожного громадянина. Пам’ятаємо про кожного, хто досі знаходиться в російській неволі.