“Комунікація Російській Федерації Європейським судом з прав людини справи щодо виселення Кримської єпархії ПЦУ з фактично останнього їх храму на півострові є важливим кроком в правовій роботі на захист наших громадян, які постраждали від окупації.
Більш того, тиск та фактичне знищення цієї релігійної громади є одним зі шляхів по витісненню українців з Криму та проявом системної злочинної політики РФ щодо зміни демографічного складу півострову.
Оцінку цим злочинам окупаційної влади вже надають правоохоронні органи України, та що не менш важливо – правова оцінка цим фактам буде надана Європейським судом з прав людини, юрисдикцію якого визнає Російська Федерація” – коментує комунікацію ЄСПЛ Перша заступниця Постійного Представника Президента в АР Крим Дар’я Свиридова.
У своєму коментарі ІА «Голос Криму» владика Климент також звертається до української влади: «ЄСПЛ пропонує Україні увійти до справи третьою стороною. Тому я офіційно звертаюсь до Уряду України. Віряни Української Православної Церкви ПЦУ шість років, без будь якої підтримки зі сторони влади України ведуть боротьбу за те, щоб зберегти Українську церкву в Криму. Це перша справа ЄСПЛ, яка піднімає низку питань пов’язаних з порушенням права на релігійну свободу. І тому, відповідно запиту ЄСПЛ до Уряду України щодо можливості увійти в цю справу третьою стороною і представляти інтереси Кримської Єпархії УПЦ ПЦУ, прошу Уряд України підготувати всі необхідні документи для того, щоб представляти в ЄСПЛ інтереси вірян Кримської Єпархії УПЦ ПЦУ», – заявив митрополит.
Нагадаємо, що починаючи з 2016 року Управління Кримської Єпархії Української Православної Церкви ПЦУ інформувало ЄСПЛ про всі правопорушення, які були в Криму по відношення до віруючих Української церкви і порушення права на релігійну свободу та віросповідання. Це і захоплення церкви в селі Перевальне і Севастополі у 2014 році. Захоплення першого поверху Управління Єпархії в 2017 році. І судові позови Міністерства майнових і земельних відносин Криму проти Кафедрального собору святих князів Володимира і Ольги в м. Сімферополі. Це і незаконна передача адміністрацією м. Сімферополя земельної ділянки, що була оформлена Управлінням Кримської Єпархії під Кафедральний собор, громаді римо-католицької церкви в м. Сімферополі. І багато інших порушень, які ускладнюють або унеможливлюють діяльність Української Православної Церкви ПЦУ в Криму.