Головні консультанти служб міжнародних зв’язків та правового аналізу Представництва Валерія Пахомова та Руслан Сейдаметов в рамках роботи делегації України 12-14 вересня 2018 р. взяли участь у Щорічній Нараді ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань у людському вимірі, яка проходить у Варшаві (Польща). Руслан Сейдаметов у власному виступі на сьомому робочому засіданні Наради «Основні свободи» окреслив аспекти утисків в окупованому РФ Криму свобод думки, совісті та релігії. Зокрема ним було констатовано, що після початку окупації свобода релігії в Криму була покладена під загрозу в результаті інцидентів, направлених проти окремих віросповідань, зокрема – «обвинувачень» каральних органів окупантів, що будувалися абсолютно безпідставно і не мали ніякого складу правопорушення.
Відзначалося, що починаючи з 2014 року держава-агресор використовує в Криму декілька видів тиску на свободу релігії’, адміністративне переслідування та обшуки у приміщеннях релігійних організацій, обвинувачення в приналежності до «екстремістських» та «терористичних» організацій, позбавлення релігійних організацій права власності, мова ворожнечі у відношенні до релігійних груп, дискримінація. Було вказано, що до окупації Криму на його території нараховувалось більше 2000 релігійних організацій, а станом на 2017 рік окупанти дозволяли діяльність трохи більше 800 релігійних структур.
У виступі співробітника Представництва вказувалося, що структури Свідків Ієгови у квітні 2017 р. були повністю заборонені в Криму окупаційною владою через їх віднесення Верховним судом РФ до категорії «екстремістських» організацій. Наводилися приклади багаточисельних «постанов» про накладення штрафів щодо імамів кримських мечетей, «кримінальних справ» порушених проти проживаючих в окупованому РФ Криму мусульман-громадян України за їх релігійні переконання, на застосування позасудових страт, викрадень та катуваннь кримськотатарських активістів.
Під час Наради співробітники активно висвітлювали проблематику прав людини в окупованому Криму під час організованих учасниками Наради заходів (сайд-івентів), таких як «Порушення прав людини і міжнародного права в Криму», «Кримськотатарський народ: як практикувати і оживляти традиції і культуру корінного народу», «Презентація ключових напрямів зацікавленості ОБСЄ в умовах наступного головування Словаччини», «Як звичайні люди діють за часів геноциду?», «Просування політичної участі молоді за допомогою політичних і правових заходів», «Інтернет-безпека журналістів-жінок: закриття прогалин особистих даних», «Жертви катувань: Гарантії проти застосування тортур і примусу в контексті глобального зростання систем відмови від судових розглядів»
У своїх виступах на сайд-івентах Наради ОБСЄ співробітники Представництва підіймали питання порушення окупаційною владою основоположних прав і свобод в Криму, переслідування журналістів та правозахисників, незаконне вторгнення в житло, діяльність репресивних та каральних органів влади РФ, дискримінації кримськотатарського народу та знищення Ханського Палацу в Бахчисараї.
Пресслужба
Новини
Заходи Наради ОБСЄ з огляду виконання зобов’язань у людському вимірі
15.09.2018