1 квітня 2021 року, з 13.00 до 14.30.
Організатори: Медійна ініціатива за права людини , Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ у партнерстві з Представництвом Президента в АР Крим.
Учасники:
🔸Антон Кориневич, Представник Президента України в АР Крим
🔹Еміне Джапарова, Перша заступниця Міністра закордонних справ України
🔸Ігор Яременко, Перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій
🔹Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу
🔸Юлія Каздобіна, голова Української фундації безпекових студій
🔹Ольга Куришко, співкоординаторка Крим SOS
🔸Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи
🔹Юлія Тищенко, співзасновниця Нацплатформи “Діалог про мир та безпечну реінтеграцію”, експертка Національного інституту стратегічних досліджень
Модераторка: Марія Томак, координаторка Медійної ініціативи за права людини
Як відомо, 11 березня 2021 року РНБО затвердила “Кримську Стратегію” – фундаментальний документ, який визначає ключові пріоритети та засади політики держави у контексті деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Росією півострова. Це — довгоочікуваний документ, який розроблявся низкою урядових організацій, передусім, Радою національної безпеки та оборони, Представництвом Президента в АР Крим, Міністерством реінтеграції ТОТ України, Міністерством закордонних справ України, із залученням неурядового сектору.
Ухвалення документу викликало як схвальні, так і критичні реакції громадськості. Коментарі Міністра з питань реінтеграції ТОТ Олексія Резнікова щодо процесу деокупації півострова стали резонансними у Росії.
Окрім того, традиційно для подібних документів, після ухвалення стратегії постає питання про імплементацію. Хто буде її реалізовувати, коли та який план дій? Яка роль у цьому процесі неурядового сектору?
Хочемо обговорити ці питання з акцентом на гуманітарний (у широкому сенсі цього слова) та та міжнародний блок, а також реакцію громадськості на ухвалення Стратегії в урядово-громадському колі.