14 лютого Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін зустрівся з делегацією у складі агенства представників US AID, Організації міжнародного правового розвитку (IDLO) та експертів проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри».
Напередодні представники цих міжнародних структур провели робочі зустрічі з представниками Каланчацької райдержадміністрації та органами самоврядування Каланчацької та Мирненської об’єднаних територіальних громад з метою вивчення можливостей задля надання технічної допомоги, спрямованої на підтримку удосконалення системи надання адміністративних послуг паспортизації для громадян України, які проживають в тимчасово окупованому Криму. Ними також заплановано зустрічі з представниками Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонської міської ради.
Борис Бабін розповів щодо кроків з боку Представництва, які вже зроблені в даному напрямку. Спільно з органами ДМС України, райдержадміністраціями, органами місцевого самоврядування Представництвом був розроблений покроковий механізм щодо створення мережі ЦНАП у Херсонській області. Цей алгоритм передбачає вимоги до обладнання та облаштування ЦНАП в населених пунктах регіону, відкриття нових робочих місць для адміністраторів Центрів, організації підключення ЦНАП до Національної системи конфіденційного зв’язку, розроблення технічних умов робочого місця.

В межах запровадження алгоритму передбачено утворення в першій половині 2018 р. ЦНАП у місті Каховка, селищах Новотроїцьке та Чаплинка, розширення наявного ЦНАП у м. Херсон. Додатково за підсумками звернень Представництва в рамках модернізації підрозділу ДП «Документ» у м Херсон планується до початку квітня 2018 р. втричі розширити спроможність для паспортизації кримчан в Херсонській області.
Зокрема, увага акцентувалась на перспективах створення такого центру в селі Преображенка, яке максимально територіально наближене до КПВВ «Каланчак» та має залізничну станцію Вадим з перспективою налагодження сполучення із регіонами України. Також зверталася увага на потреби мінімального облаштування КПВВ «Каланчак» та «Чонгар», забезпечення залізничного сполучення до ст. Вадим та легальних автомобільних перевезень з Херсона, селища Каланчак та села Преображенка до КПВВ.
За результатами зустрічі представники міжнародних структур висловили свою готовність до пошуку шляхів надання швидкої, гнучкої, короткострокової допомоги у вирішенні питання створення ЦНАП. По завершенню зустрічі сторони домовились про подальшу співпрацю.