09 квітня 2019 року Перший заступник Постійного Представника Президента України Ізет Гданов провів робочу зустріч з представниками офісу УВКБ ООН України та громадської організації “Десяте Квітня”, які сьогодні відвідали разом із співробітником Представництва КПВВ «Каланчак».
У зустрічі також взяв участь Олександр Максименко, представник відділу досліджень Таврійського регіону та Криму Національного інституту стратегічних досліджень.
У ході зустрічі сторони висвітлили аспекти надання правової допомоги громадянам України, які проживають на території тимчасово окупованого Криму, та внутрішньо переміщеним особам.
Перший заступник Постійного Представника окреслив діяльність Представництва в частині реалізації конституційних прав вищезазначених громадян України, організації цілодобових ліній зв’язку для отримання звернень, надання безоплатної первинної допомоги та тісної взаємодії з територіальними підрозділами Державної міграційної служби України та Міністерства юстиції України для оперативного вирішення проблем мешканців окупованого півострову.
Також відмічалась певна робота Представництва зі створення центрів надання адміністративних послуг. Окремо обговорювалися питання щодо необхідності поліпшення мінімальних інфраструктурних умов при перетині адміністративної межі, зокрема облаштування пішохідних зон, забезпечення питною водою, встановлення навісів, облаштування кімнати матері та дитини, створення належних санітарних умов. Вся інша ж інфраструктура повинна розвиватися в районах, наближених до півострову, яка після деокупації Криму залишиться служити громаді.
Ізет Гданов наголосив: «Для нас це дорога в Крим, і не потрібно прирівнюватися до окупантів, які показово будують КПВВ нібито «назавжди». Необхідно забезпечити мінімальні інфраструктурні умови суто для перетину громадянами адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом».
Таку ж думку висловили і представники УВКБ ООН за результатами відвідання КПВВ «Каланчак» цього ж дня.
На завершення представники УВКБ ООН висловили готовність до співпраці у гуманітарній площині з метою посилення інформаційного потоку та забезпечення реалізації законних прав та інтересів громадян, які стали заручниками окупаційного режиму.

