2 листопада 2017 р. Постійний Представник Президента України в АРК Борис Бабін провів робочу зустріч з Представником ОБСЄ з питань свободи ЗМІ (ПЗМІ) паном Арлемом Дезіром (Harlem Desir). Під час зустрічі Постійний представник повідомив ПЗМІ щодо мандату Представництва, а також тих завдань, які нині вирішуються в умовах збройної агресії РФ та спроби анексії Кримського півострова. Борис Бабін привернув увагу ПЗМІ щодо незаконного мовлення окупаційною владою Криму на захоплених потужностях та частотному ресурсі України із пропагандою шовінізму, ультранаціоналізму та мови ненависті, а також усупереч правилам Міжнародного телекомунікаційного союзу та Міжнародної асоціації електрозв’язку.
Увагу ПЗМІ було привернено до триваючих в окупованому Криму репресій щодо небагатьох активістів-стрімерів та дописувачів у соціальних мережах, заборону там будь-якого незалежного висвітлення подій, а також щодо витіснення усіх найбільших кримськотатарських медіа з Криму. Борис Бабін відзначив факт будівництва окупаційною владою Криму нової ретрансляційної вежі поблизу міста Джанкой (т.зв. проект «Солоне озеро»), метою якого є поширення мовлення із окупованого Криму на значну частину материкової території України, і що розглядається українською стороною як загроза інформаційній безпеці нашої держави у рамках гібридної агресії РФ.
Арлем Дезір заявив Постійному Представникові, що ситуація із свободою слова у Криму перебуває у полі його постійної уваги, зокрема заява щодо ситуації навколо переслідування кримського журналіста Миколи Семени стала його першою на посаді ПЗМІ. Арлем Дезір виявив бажання відвідати Крим, коли складуться відповідні обставини, заявив про готовність вивчити питання поширення мовлення РФ на материкову територію України, аспекти мови ненависті у контрольованих окупаційною владою друкованих мас медіа, особливо районного та відомчого рівня, розглянути можливість сприяння представникам кримськотатарських ЗМІ в організації незалежного та неупередженого мовлення.
2 листопада 2017 р. Постійний Представник також провів зустріч із першою заступницею керівника Бюро демократичних інституцій та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ пані Катаржиною Гардапхадзе, під час якої було обговорено можливі шляхи взаємодії Представництва із БДІПЛ. Борис Бабін запропонував БДІПЛ використовувати можливості Представництва для проведення інтерв’ювання мешканців Криму, які звертаються за наданням адміністративних послуг до Представництва та/або перетинають адмінмежу на КППВ у Херсонській області. З цією метою, а також задля здійснення моніторингу інших порушень прав людини, зобов’язань та принципів ОБСЄ Представництво готове стати майданчиком для діалогу зацікавлених громадських організацій та міжнародних структур.
БДІПЛ було закликано до сприяння інтенсифікації діалогу між кримськотатарськими організаціями у правозахисній сфері, а також розглянути можливість підтримки незалежних адвокатів, які сьогодні у окупованому Криму фактично виконують функцію правозахисників в умовах масових обмежень прав людини окупаційною владою. Катаржина Гардапхадзе висловила зацікавленість до співпраці щодо запропонованих Постійним Представником тем, водночас відзначивши наявність обмеженого фінансування щодо проектної діяльності. Також було висловлено бажання щодо формування альянсу міжнародних організацій задля фіксації порушень прав людини в окупованому Криму і віднайдення шляхів їх виправлення.