11 грудня 2017 року в Представництві Президента України в АРК було проведено нараду за участю представників Управління Державної міграційної служби в Херсонській області, Головного управління СБУ в АР Крим та м. Севастополь та Азово-Чорноморського управління Державної прикордонної служби України з опрацювання питання одержання адміністративних послуг громадянам України з тимчасово окупованої території АР Крим та перетину адміністративної межі з АР Крим.
У ході зустрічі за мету ставилося розроблення механізму надання відповідних адміністративних послуг кримчанам без зловживань та корупційних ризиків, швидко та безпечно. Було обговорено питання реєстрації в електронній черзі для отримання послуг з паспортизації громадян. Представниками ДМС у черговий раз було озвучено, що, в рамках запровадження відповідного пілотного проекту ДМС, громадянам України з тимчасово окупованого півострова достатньо роздрукованого скріншоту екрану для завершення процедури реєстрації в електроній черзі.
Також було вказано на доцільність залучення керівництвом ДМС України Представництва у нові ініціативи з питань надання адміністративних послуг у сфері паспортизації для внутрішньо переміщених осіб та населення тимчасово окупованих територій. Представник ДМС порадив кримчанам, які отримують паспорт громадянина України у вигляді ID-картки, у разі необхідності одразу звертатися із заявою до підрозділу ДМС, де здійснюється заміна документа для отримання посвідченою печаткою довідки, у якій буде вказано, який саме паспорт громадянина України зразка 1994 р. було вилучено (номер, серія, дата та орган видачі тощо) у громадянина для обміну на ID-картку.
Представники ДМС та ДПС України висловили чітку позицію щодо можливості, за наявності звернення громадян, виїзду особи, яка має реєстрацію місця проживання в Криму, без оригіналу паспортного документа на тимчасово окуповану територію, після оформлення послуг вклеювання фотокартки в паспортний документ при досягненні відповідного віку та отримання ID-картки. Такий виїзд громадян України відбуватиметься виключно за наявності отриманої в підрозділі ДМС України анкети-заяви, щодо яких співробітники ДПС України прийматимуть в кожному випадку окреме рішення, час на схвалення у середньому має становити до 40 хвилин після звернення особи.
Представники ДМС та ДПС України відзначили, що оскільки з метою захисту прав дитини від торгівлі людьми перетин адміністративної межі неповнолітніми з одним з батьків можливий виключно за наявності нотаріальної згоди іншого з подружжя, необхідно ретельно ставитися до оформлення відповідної довіреності, із тим щоб її текст передбачав можливість виїзду саме на тимчасово окуповану територію України в Криму.
Учасники наради у черговий раз застерегли громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території, від взаємодії, задля спрощення процедури отримання паспортних документів, із комерційними та іншими організованими структурами, які відкрито пропонують свої послуги в Криму, що відбувається з очевидного дозволу та під вкрай ймовірним повним контролем каральних органів та спеціальних служб держави-агресора, що тягне відповідні ризики для громадян, які скористалися їх послугами.