У грудні минулого року стало відомо, що Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду ухвалив рішення про завершення попереднього вивчення ситуації в Україні. Тож Україна на крок наблизилася до правосуддя. І хоча Росія відкликала свій підпис під Римським статутом і відмовляється співпрацювати з судом у Гаазі, це не перешкоджає притягненню до відповідальності громадян РФ за злочини, вчинені на території України.
“Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду вже ідентифікував причетність Росії до ситуації в Україні. Зокрема, в останньому звіті прокурора прямо згадується участь військових Російської Федерації у подіях у Криму в лютому 2014 року, спрямованих на одержання контролю над півостровом. Також зазначається, що, починаючи з 18 березня 2014 року, Російська Федерація здійснює контроль над Кримом.
З-поміж злочинів, щодо яких є достатні підстави вважати їх вчиненими, у контексті окупації Криму зазначаються: умисні вбивства, катування, незаконне позбавлення волі, примушення до служби у збройних силах ворожої держави, умисне позбавлення права на справедливий та нормальний судовий розгляд, переміщення частини населення окупованої території за межі цієї території та інші” – прокоментував Всеволод Ченцов.
Уперше Україна звернулася до Міжнародного кримінального суду (МКС) в Гаазі 2014 року. 7 років збройної агресії довели, що Росія не збирається зупинятися. Для України МКС – це шанс покарати та притягнути до відповідальності винних у воєнних злочинах, вчинених на території України, адже це єдиний постійний міжнародний кримінальний суд і саме в його компетенції – переслідування в судовому порядку осіб, відповідальних за геноциди, воєнні злочини та злочини проти людяності, злочини агресії.
Повний текст Інтерв’ю Посла України в Нідерландах Vsevolod Chentsov для УКРІНФОРМ про співпрацю України з Міжнародним кримінальним судом можна прочитати за посиланням:https://bit.ly/3aYdUyh