Сьогодні в пресцентрі Офісу Президента України відбулась презентація результатів омнібусу “Думки та погляди населення України щодо збройного конфлікту на території України”, проведеного задля з’ясування суспільної думки щодо розбудови державної політики захисту прав людини в умовах збройного конфлікту на території України та подолання його наслідків.
“Це дослідження є важливим в роботі Представництва Президента України в Автономній Республіки Крим та робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи для імплементації в Україні політики і підходів перехідного правосуддя, відомих в світі як transitional justice. Це важливий шлях від збройного конфлікту до миру, який проходить будь-яка країна, яка знаходиться в стані збройного конфлікту. Наразі робоча група з питань реінтгерації тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи, яку я очолюю, передала до Офісу Президента України концепцію відповідної політики, текст опрацьовується. Для нас вкрай важливо знати, чи підтримується така політика не тільки експертним середовищем, а й громадянами України незалежно від регіону проживання. Результати дослідження прямо вказують на те, що ми знаходимось на правильному шляху.
Перехідне правосуддя, безумовно, це не тільки про правосуддя, не тільки про суд. Політика передбачає чотири важливих елементи: притягнення винних у найтяжчих злочинах до відповідальності; процес відшкодування жертвам завданої їм шкоди; процес встановлення правди, розслідування порушень, які мали місце в період конфлікту; інституційний процес реформ, який має гарантувати, що такі порушення більше не повторяться” – зазначив під час презентації Постійний Представник Президента України в АР Крим Антон Кориневич.
За посиланням ви знайдете результати опитування: https://cutt.ly/nz9Jg0p
Дослідження проводилося Київським міжнародним інститутом соціології з 24 листопада по 17 грудня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера; computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки номерів мобільних телефонів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України.
Дослідження проводиться в рамках співпраці з робочою групою з питань реінтеграції ТОТ Комісії з питань правової реформи задля отримання суспільної думки щодо розбудови державної політики захисту прав людини в умовах збройного конфлікту в Україні та подолання його наслідків.