У ніч на 31 липня 2025 року внаслідок російського обстрілу Києва серйозних пошкоджень зазнав Ісламський культурний центр та мечеть. За словами муфтія Духовного управління мусульман України “Умма” Мурата Сулейманова, у будівлі мечеті розбиті всі вікна та двері. На території комплексу також розташована гімназія та офіс Конгресу мусульман України, які також зазнали значних руйнувань. Ісламський культурний центр є важливим духовним осередком для мусульманської, в тому числі кримськотатарської громад України.


Як повідомляє Мурат Сулейманов, ракета впала приблизно за 50 метрів від мечеті, а її уламки спричинили додаткові пошкодження будівлі. Наразі місцева мусульманська громада активно долучається до відновлення пошкоджених приміщень, демонструючи солідарність та згуртованість у подоланні наслідків атаки.


Унаслідок російської атаки на Київ зазнали руйнувань житлові будинки, понад 80 постраждалих включно з дітьми, є загиблі. Також постраждали Дніпропетровщина, Полтавщина, Сумщина, Миколаївщина, Київська область.
Цей акт агресії є черговим воєнним злочином росії. Удари по житлових будинках, релігійним та культурним спорудам — є черговим терором, спрямованим на залякування цивільного населення.
Фото: Мурат Сулейманов